Сб. Кві 4th, 2020

Відео. 111 років Провіднику: в Києві проходить факельна хода на честь дня народження Степана Бандери

1 min read

Джерело Діалог

Киев, Украина, марш, Степан, Бандера, факельное шествие, 1 января, 2020 год,

Засновнику і лідеру Організації українських націоналістів виповнюється 111 років. Пам’ятні марші почнуться о 18:00 за київським часом.

Сьогодні в Києві та в багатьох інших містах України відбудуться ходи, присвячені одному з лідерів Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері.

Основними організаторами даного заходу є політичні партії та громадські організації, які дотримуються ідеології українського націоналізму, серед них: Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, “С14”, “Правий сектор”, “Національний корпус”, Конгрес українських націоналістів, організація “Сокіл” та інші .

Київський партійний осередок “Свободи” запрошує всіх бажаючих до пам’ятника Тарасу Шевченку о 18:00 за київським часом.

“Запрошуємо всіх на традиційну смолоскипну ходу, приурочену до дня народження Степана Бандери. Ми всі різні, але повага до наших героїв є тим, що нас об’єднує”, – йдеться в повідомленні.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів Івано-Франківської області України, яке довгий час входила до складу Австро-Угорщини і Польщі. Будучи студентом, він вступив в Українську військову організацію (УВО), в 1934 році був засуджений в Польщі за вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Перацького, оскільки той проводив політику “пацифікації” українців.

Це призвело до геноциду українського населення в Польщі. З початком Другої світової війни Бандера очолив радикальну частину ОУН після її розколу на радикалів і поміркованих (прихильники Андрія Мельника). До 1944 року він перебував у нацистському концтаборі Заксенхаузен, після чого він був випущений і зник в ФРГ.В 1959 році його вбив співробітник КДБ СРСР Богдан Сташинський. Після анексії Криму та розв’язання Росією війни на Донбасі ім’я Бандери стало одним із символів опору російській окупації України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
Copyright © All rights reserved. | Всі права на матеріали розміщені на сайті з посиланням на зовнішні джерела належать їх авторам .
Adblock
detector