Сб. Кві 4th, 2020

Слуги народу зустріли Новий рік “голими”: що зміниться в Раді після зняття недоторканності

1 min read

Джерело Знайюа

Верховна Рада внесла зміни у 80 статтю закону № 7203 про зняття депутатської недоторканності ще 3 серпня 2019 року

Слуги народу зустріли Новий рік "голими": що зміниться в Раді після зняття недоторканності

З 1 січня 2020 року в Україні набув чинності закон про скасування депутатської недоторканності. Відтепер нардепи можуть без згоди Верховної Ради бути притягнуті до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про приведення у відповідність деяких законодавчих актів змін у Конституції стосовно недоторканності народних депутатів.

Володимир Зеленський, фото: REUTERS
Володимир Зеленський, фото: REUTERS

Верховна Рада внесла зміни у 80 статтю закону № 7203 про зняття депутатської недоторканності ще 3 серпня 2019 року. Тоді за закон проголосували 373 нардепи.

Водночас згідно з новою редакцією статті 80-ї Конституції, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Вести досудове розслідування кримінальних проваджень, відкритих проти народних депутатів, мають право слідчі НАБУ і центрального апарату ДБР.

Верховна Рада, NewsOne
Верховна Рада, NewsOne

Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, вчиненого народним депутатом України, іншим органам досудового розслідування, крім Національного антикорупційного бюро України та центрального апарату Державного бюро розслідувань відповідно до їх підслідністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
Copyright © All rights reserved. | Всі права на матеріали розміщені на сайті з посиланням на зовнішні джерела належать їх авторам .
Adblock
detector