03.08.2021

Саудівська Аравія починає нове нафтове протистояння з Росією: Кремль зазнає величезні збитки

1 min read

Саудівська Аравія продовжує демпінгувати ціни на нафту, влаштовуючи нову нафтову війну проти Росії. На цьому тлі ЗМІ повідомляють про те, що Росія зазнає величезних збитків.

Саудівці запустили новий виток цінової війни, в черговий раз зробивши знижку на нафту для клієнтів з ЄС. З листопада чорне золото для півдня Європи подешевшає на 30%, на півночі – на 10%. При чому знижки будуть надані на всю лінійку сортів нафти.

Незважаючи на спільні домовленості по угоді ОПЕК +, Саудівська Аравія продовжує скидати ціни на нафту, причому виключно для країн Євросоюзу. Саме в цьому регіоні традиційно панувала Росія. Для США, наприклад, прайс-лист донині залишається без змін.

Знову знижувати ціни на нафту Саудівська Аравія почала в серпні цього року. За цей час вуглеводень основних сортів подешевшав на 2 долари. В таких умовах Росія почала програвати битву за клієнтів, а саудівці, навпаки, на 26% збільшили експорт і повернули його на докризовий рівень. Російський же експорт сумарно, з січня по вересень, звалився на 14%.

У підсумку в той час, як Росія зазнає величезних збитків, інші країни ОПЕК + почали під будь-яким приводом нарощувати видобуток вуглеводнів, збивати ціни і відводити цифри в сірі зони. В таких умовах постає питання про життєздатність домовленостей з учасниками ОПЕК + і їх довговічність.

“В ОПЕК + кожен сам за себе”, – підводять підсумок російські експерти.

Джерело

Залишити відповідь

ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
Copyright © All rights reserved. | Всі права на матеріали розміщені на сайті з посиланням на зовнішні джерела належать їх авторам .
Adblock
detector