22.04.2021

На сайті президента зареєстрували петицію із змінами до Конституції, щоб Єрмак міг замінити Зеленського

1 min read

У діючій Конституції є ряд положень, здатних привести до «політичної дестабілізації», які пропонується усунути відповідно до пропозицій, викладених в петиції на сайті глави держави.

Зокрема, в тексті, названому «Необхідність внесення змін до Конституції з метою захисту від потенційних ризиків» зазначається, що ст. 112 Основного закону передбачає, що, якщо президент достроково припиняє свої повноваження, то його обов’язки виконує спікер Верховної Ради.

Автор петиції Віктор Феденко, згадуючи про численні скандали в Раді, наполягає, що дотримання цієї норми «неможливо спрогнозувати». За останній рік парламент себе дискредитував, не цілком відображає актуальні настрої суспільства, нардепи порушують свої обіцянки, а керівництво ВР займається тільки політичною боротьбою. Тому, сказано в петиції повноваження президента повинні перейти в разі потреби до голови Офісу президента.

«Саме голова ОП найбільш обізнаний у справах, домовленостях і дорученнях президента. Крім того, голова ОП за своїми діловими якостями і завдяки ефективному менеджменту є особою, найбільш відповідною можливій необхідності виконання даних обов’язків», – сказано в зверненні.

Глава ОП Адрій Єрмак першим з чиновників висловив свою особисту думку про те, що заступник голови української делегації в Тристоронній контактній групі Донбасом Вітольд Фокін повинен її покинути. Після цього президент України Володимир Зеленський виключив Фокіна з ТКГ.

https://petition.president.gov.ua/petition/105988

Джерело

Залишити відповідь

ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
Copyright © All rights reserved. | Всі права на матеріали розміщені на сайті з посиланням на зовнішні джерела належать їх авторам .
Adblock
detector