22.04.2021

Найбільший НПЗ Туреччини відмовляється від нафти з РФ – Москва втрачає ключового покупця

1 min read

Нафтопереробний завод (НПЗ) Star з Ізміра, що забезпечує чверть потреб Туреччини, повністю відмовився від російської нафти.

Про це повідомило впливове агентство Reuters.

Відзначимо, що Star був введений в експлуатацію держкомпанією Азербайджану SOCAR в 2018 році. Завод вельми активно співпрацював з Росією. Так, в 2019 році він закупив понад 6 мільйонів тонн російської нафти.

А ось в нинішньому році поставки російської марки Urals різко впали в зв’язку з кризою на нафтових ринках. У серпні та вересні Star остаточно відмовився від російського “чорного золота”. Поставки припинилися.

“Серед причин – подорожчання сорту Urals і скорочення морського експорту нафти із західних портів Росії”, – повідомили в MiddleEast.

За їхніми даними, турецька НПЗ віддала перевагу норвезькій та іракській компаніям Johan Sverdrup і Basra. Вони продають близьку до російської за якістю нафту, в зв’язку з чим серйозної модернізації заводу не було потрібно.

Джерело

Залишити відповідь

ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
Copyright © All rights reserved. | Всі права на матеріали розміщені на сайті з посиланням на зовнішні джерела належать їх авторам .
Adblock
detector