03.08.2021

Блокування сайтів і заборона відео на YouTube: нове ноу-хау в проекті закону “Про медіа”

1 min read

Гучний законопроект був доопрацьований і найближчим часом буде знову винесений на розгляд до Верховної Ради. Тепер блокування неугодних ЗМІ буде значно жорсткішим.

Що може змінитися з його прийняттям і чого варто очікувати українським ЗМІ, в тому числі Інтернет-виданням?

У разі прийняття даного законопроекту, блокування неугодних засобів масової інформації помітно спрощується і буде значно жорсткішим. Наприклад, будуть введені не тільки штрафи, але й позбавлення реєстрації того чи іншого медіа, анулювання ліцензії. Крім того, може бути введена заборона онлайн-медіа або припинення роботи певного іноземного ЗМІ на території України.

Примітно те, що частину штрафів буде виносити Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, а частина санкцій будуть впроваджуватися в життя за рішенням судових органів влади. Але і це не все: в доопрацьованому проекті закону з’являється окремий пункт про блокування інтернет-ЗМІ. У разі, якщо доменне ім’я ЗМІ має закінчення на UA, УКР і так далі в цьому роді, то від провайдера можуть зажадати припинити супровід і реєстрацію доменного імені. Якщо медіа було зареєстровано в зоні іншого домену, то провайдеру належить заблокувати ресурс.

Крім того, будуть введені обмеження на поширення контенту в YouTube: від власників платформи (мова йде про адміністрацію хостингу в США) вимагатимуть заборонити доступ до сторінки неугодного Інтернет-ресурсу. Але це стосується не тільки YouTube: Нацрада України з питань телерадіомовлення буде також вимагати від менеджменту інших пошукових платформ (Google, Yahoo, Facebook, Twitter, Telegram і так далі) видалити з пошуку “неправильний” матеріал, а сторінку ЗМІ в даних соцмережах закрити для загального доступу.

Джерело

Залишити відповідь

ПОЛІТИКА КОНФІДЕНЦІЙНОСТІ
Copyright © All rights reserved. | Всі права на матеріали розміщені на сайті з посиланням на зовнішні джерела належать їх авторам .
Adblock
detector